Звернення Української горіхової асоціації до Народних депутатів України

Звернення Української горіхової асоціації до Народних депутатів України

ЗВЕРНЕННЯ

ШАНОВНИЙ НАРОДНИЙ ДЕПУТАТЕ!

Дозвольте нам, як галузевій асоціації, за дорученням учасників конференцій «Прогнози та перспективи розвитку горіхового бізнесу в Україні», які відбулися майже щомісяця цього року в різних регіонах країни, висловити Вам глибоку повагу та звернутись із наступного приводу.

Горіхове садівництво в Україні є сегментом агропромислового комплексу, що надалі динамічно розвивається. Враховуючі геокліматичне положення України, горіхівництво має величезні можливості для подальшого зростання. В умовах ринкової економіки, на нашу думку, горіх та фундук — одні з найбільш перспективних і рентабельних культур для сучасного садівництва України. За оцінками фахівців збір горіхів з одного гектару займаної площі в декілька разів перевищує прибутковість від збору основних сільськогосподарських культур таких як пшениця, ячмінь, кукурудза, соняшник, тощо.

Продукція горіхової галузі — це не тільки важлива складова здорової їжі, що є необхідним чинником забезпечення продовольчої безпеки країни, але й постійне джерело надходження до бюджету валютних коштів.

Горіхова галузь сьогодні практично повністю експортно орієнтована. За останні 6 років Україна по валовому збору горіха піднялась на п'яте місце в Світі, та на перше місце в Європі. При цьому, експорт горіхів не має обмежуючих квот.

Проти, незважаючи на динаміку валового збору горіхів, на думку експертів ринку, Україна скоро почне втрачати свої позиції в даному сегменті.

Горіхові насадження в основному зосереджені в приватних подвір'ях та лісозахисних смугах. Це обумовлює стихійність пропозицій, нерозвиненість промислової переробки, звужує асортимент якісної продукції і уповільнює розвиток експорту.

Подолання цих перешкод ми бачимо в подальшому розвитку промислових насаджень горіхових садів.

Для наближення обсягів виробництва горіха до стандартів їх споживання (3,6 кг плодів на одну людину) та задоволення зовнішнього попиту на горіхи (дефіцит пропозицій лише в європейських країнах становить близько 100 тисяч тон на рік) за нашими підрахунками необхідно до 2020 року створити щонайменше 25 тис. га промислових насаджень, тобто закладати приблизно по 5 тисяч га горіхових садів щорічно.

Враховуючі на те, що від закладання горіхових садів до вступу їх в товарне плодоношення проходить не менше 5 років, а необхідні капіталовкладення тільки на придбання садибного матеріалу в обсягах мають бути від 30 тисяч гривень на гектар (з перерахунку 100-120 саджанців на 1га по ціні приблизно по 250 грн./шт. за сертифікований щеплений саджанець), більшість сільгоспвиробників фінансово неспроможні самостійно забезпечити виконання повного технологічного циклу створення насаджень. З цієї основної причини здійснення планів подальшого розвитку горіхових промислових насаджень без державної підтримки буде значно уповільнено.

Беручи до уваги перш за все світовий приклад того, що горіхівництво має стійку фінансову, валютну, соціальну привабливість, цілий ряд країн, незважаючи на власні фінансові негаразди та економічні труднощі, вважають державним пріоритетом фінансове забезпечення та підтримку розвитку цієї галузі (ознайомлювальний дайджест по країнам-сусідам додається).

Фінансування галузі горіхівництва в Україні, як однієї з складових садівництва, до 2014 року здійснювалось за бюджетною програмою 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними», проте за останні роки видатки на цю програму не були передбачені.

Але з метою підтримки галузей, зокрема горіхівництва, Мінагрополітики України внесла до Мінфіну України бюджетний запит щодо передбачення у проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» фінансування за цією бюджетною програмою.

Зважаючи на це, учасники профільних конференцій з питань розвитку горіхівництва, використовуючи своє законодавче право щодо участі в формуванні та реалізації державної політики, також безпосередньо звертались до Премер-Міністра України Яценюка А.П., Міністра фінансів Яресько Н.І. за настійним проханням віднайти можливість передбачити у проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» окрему статтю видатків фінансування розвитку горіхових насаджень обсягом не менше 150 мільйонів гривень.

Проти у наданому Вам для розгляду проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» видатки на цю програму знову не передбачені.

З далеких давен нас супроводжує народна мудрість — побудувати будинок, виховати сина і виростити дерево. Горіхове дерево – це не тільки майбутній вагомий внесок в економіку нашої держави, це дерево для наших дітей та внуків.

Звертаємось до Вас з проханням у цей складний для країни час підтримати відродження горіхового садівництва в Україні!

З особливою повагою до Вас

Голова Ради ВГО «Українська горіхова Асоціація» В.Г.Пахно

Заступник Голови Ради ВГО «Українська горіхова Асоціація» Г.О.Юдін

Похожие статьи:
Ореховый бизнес Украины активно развивается. В рамках ежегодной международной выставки «Агропром-2017» приглашаем вас принять участие в научно-практическом семинаре «Новации в ореховодстве для начинающих и профессионалов. Развитие орехового бизнеса от начала к успеху».
0
Еще совсем недавно, в 2008 году, Украину на мировом рынке никто не воспринимал как страну, которая может занять высокие позиции по выращиванию и экспорту грецкого ореха. Да и в самой Украине единицы-энтузиасты верили в перспективность данного бизнеса.
0
Ореховодство имеет все шансы стать лидирующей экспортной отраслью Республики Молдова уже в ближайшие годы. Рассказать о ситуации в ореховом бизнесе для портала ореховодов orehovod.com согласился Константин Гажим, директор «Союза Ассоциаций Ореховодов Республики Молдова».
0
Портал www.orehovod.com взял интервью у Заместителя Председателя ВОО «Украинская ореховая Ассоциация» Юдина Геннадия. Обсудили вопросы дальнейшего развития Ассоциации, шаги Ассоциации по улучшению каждого ореховода, проблемы экспорта ореха и другое.
0
2826
RSS
18:42
Их пидаров по столбам в Киеве под Новый Год как гирлянды вывешивать надо, и парней с ДФС не забыть тоже! А не обращения к ним писать! Гандоны ущербные!