Звернення Української горіхової асоціації до Народних депутатів України

Звернення Української горіхової асоціації до Народних депутатів України

ЗВЕРНЕННЯ

ШАНОВНИЙ НАРОДНИЙ ДЕПУТАТЕ!

Дозвольте нам, як галузевій асоціації, за дорученням учасників конференцій «Прогнози та перспективи розвитку горіхового бізнесу в Україні», які відбулися майже щомісяця цього року в різних регіонах країни, висловити Вам глибоку повагу та звернутись із наступного приводу.

Горіхове садівництво в Україні є сегментом агропромислового комплексу, що надалі динамічно розвивається. Враховуючі геокліматичне положення України, горіхівництво має величезні можливості для подальшого зростання. В умовах ринкової економіки, на нашу думку, горіх та фундук — одні з найбільш перспективних і рентабельних культур для сучасного садівництва України. За оцінками фахівців збір горіхів з одного гектару займаної площі в декілька разів перевищує прибутковість від збору основних сільськогосподарських культур таких як пшениця, ячмінь, кукурудза, соняшник, тощо.

Продукція горіхової галузі — це не тільки важлива складова здорової їжі, що є необхідним чинником забезпечення продовольчої безпеки країни, але й постійне джерело надходження до бюджету валютних коштів.

Горіхова галузь сьогодні практично повністю експортно орієнтована. За останні 6 років Україна по валовому збору горіха піднялась на п'яте місце в Світі, та на перше місце в Європі. При цьому, експорт горіхів не має обмежуючих квот.

Проти, незважаючи на динаміку валового збору горіхів, на думку експертів ринку, Україна скоро почне втрачати свої позиції в даному сегменті.

Горіхові насадження в основному зосереджені в приватних подвір'ях та лісозахисних смугах. Це обумовлює стихійність пропозицій, нерозвиненість промислової переробки, звужує асортимент якісної продукції і уповільнює розвиток експорту.

Подолання цих перешкод ми бачимо в подальшому розвитку промислових насаджень горіхових садів.

Для наближення обсягів виробництва горіха до стандартів їх споживання (3,6 кг плодів на одну людину) та задоволення зовнішнього попиту на горіхи (дефіцит пропозицій лише в європейських країнах становить близько 100 тисяч тон на рік) за нашими підрахунками необхідно до 2020 року створити щонайменше 25 тис. га промислових насаджень, тобто закладати приблизно по 5 тисяч га горіхових садів щорічно.

Враховуючі на те, що від закладання горіхових садів до вступу їх в товарне плодоношення проходить не менше 5 років, а необхідні капіталовкладення тільки на придбання садибного матеріалу в обсягах мають бути від 30 тисяч гривень на гектар (з перерахунку 100-120 саджанців на 1га по ціні приблизно по 250 грн./шт. за сертифікований щеплений саджанець), більшість сільгоспвиробників фінансово неспроможні самостійно забезпечити виконання повного технологічного циклу створення насаджень. З цієї основної причини здійснення планів подальшого розвитку горіхових промислових насаджень без державної підтримки буде значно уповільнено.

Беручи до уваги перш за все світовий приклад того, що горіхівництво має стійку фінансову, валютну, соціальну привабливість, цілий ряд країн, незважаючи на власні фінансові негаразди та економічні труднощі, вважають державним пріоритетом фінансове забезпечення та підтримку розвитку цієї галузі (ознайомлювальний дайджест по країнам-сусідам додається).

Фінансування галузі горіхівництва в Україні, як однієї з складових садівництва, до 2014 року здійснювалось за бюджетною програмою 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними», проте за останні роки видатки на цю програму не були передбачені.

Але з метою підтримки галузей, зокрема горіхівництва, Мінагрополітики України внесла до Мінфіну України бюджетний запит щодо передбачення у проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» фінансування за цією бюджетною програмою.

Зважаючи на це, учасники профільних конференцій з питань розвитку горіхівництва, використовуючи своє законодавче право щодо участі в формуванні та реалізації державної політики, також безпосередньо звертались до Премер-Міністра України Яценюка А.П., Міністра фінансів Яресько Н.І. за настійним проханням віднайти можливість передбачити у проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» окрему статтю видатків фінансування розвитку горіхових насаджень обсягом не менше 150 мільйонів гривень.

Проти у наданому Вам для розгляду проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» видатки на цю програму знову не передбачені.

З далеких давен нас супроводжує народна мудрість — побудувати будинок, виховати сина і виростити дерево. Горіхове дерево – це не тільки майбутній вагомий внесок в економіку нашої держави, це дерево для наших дітей та внуків.

Звертаємось до Вас з проханням у цей складний для країни час підтримати відродження горіхового садівництва в Україні!

З особливою повагою до Вас

Голова Ради ВГО «Українська горіхова Асоціація» В.Г.Пахно

Заступник Голови Ради ВГО «Українська горіхова Асоціація» Г.О.Юдін

Похожие статьи:
Украинская ореховая ассоциация посетила Беларусь с рабочим визитом
Представитель Украинской ореховой ассоциации от Ровенской области принял участие в работе научной конференции в Республике Беларусь, которую проводил «Институт плодоводства» (Самохваловичи, Минский район). Конференция проходила 22-25 августа 2017 года.
Новый год - к весне поворот
Деловым подарком к Старому Новому году послужило совещание по обсуждению проекта ПОРЯДКА использования средств, предусмотренных в государственном бюджете для развития виноградарства, садоводства и хмелеводства. Совещание состоялось 11 января под председательством первого замминистра аграрной политики и продовольствия Украины М.Мартынюка и замминист...
Что произошло 22 июня, или «Один палец - не кулак» (народная поговорка)
Прямо можно сказать, что для ореховой отрасли Украины историческое событие состоялось 22 июня текущего года (только не будем вспоминать грустные даты из истории). Именно в этот день состоялось заседание Президиума Национальной Академии Аграрных Наук Украины (НААНУ), посвящённое выращиванию орехоплодных культур в Украине.
Трамплин для прыжка, без которого ореховый бизнес невозможен
ОРЕХОВЫЕ САДЫ, которые Вы посадили вчера, закладываете СЕГОДНЯ - это ДОМ Ваших надежд и планов, годы труда и терпения, суммы инвестиций, доподлинно известных только Вам одному. ЗАВТРА это ОРЕХОВЫЙ БИЗНЕС, в который нужно прыгнуть с ТРАМПЛИНА, чтобы ДОСТИЧЬ ТОГО РЕЗУЛЬТАТА, о котором Вы мечтали эти годы.
4844
RSS
18:42
Их пидаров по столбам в Киеве под Новый Год как гирлянды вывешивать надо, и парней с ДФС не забыть тоже! А не обращения к ним писать! Гандоны ущербные!